Platforma Ziomalka.pl jest stworzona z myślą o uczniach w szkole podstawowej i ich rodzicach. Konto może założyc każdy rodzic, lub uczeń od klasy 5 do 8. Według nas dzieci poniżej 5tej klasym nie powinny same korzystać z internetu. Ziomalka nie jest szkołą internetową, jest miejscem gdzie można nawiązać nowe znajomości i wspólnie się rozwijać.

Tak. Przy rejestracji wybierasz dokładnie kim jesteś, np Rodzic Klasa VI, czy Uczeń klasa VI. Po wybraniu opcji Rodzic Klasa VI, użytkownik automatycznie jest przypisany do grup:

 • Rodzice (tylko rodzice)
 • Rodzice Klasa VI (tylko rodzice klasa VI)
 • Mieszana Klasa VI (rodzice i uczniowe klasa VI)

Natomiast przy wyborze Uczeń Klasa VI:

 • Uczniowie (tylko uczniowe)
 • Klasa VI (tylko uczniowie klasa VI)
 • Mieszana Klasa VI (rodzice i uczniowe klasa VI)

Te grupy są ukryte i tylko subskrybenci mają do nich dostęp.

Oprócz tego ogólnie na platformie jest miejsce, gdzie wszyscy użytkownicy mogą dodawać posty wspólnie. Założeniem Ziomalki jest wzajemnie wspieranie się w nauce.

Tak, platforma ma tylko płatny dostęp. Nie chcemy mieć wśród nas „ludzi z ulicy” i subskrypcja spełnia pierwszą formę weryfikacji. Są trzy opcje dostępu:

 1. Podstawowe – 10 zł miesięcznie
 2. PRO – 40 zł miesięcznie
 3. MAKS – 70 zł miesięcznie

Te konta okręślają możliwości wykorzystania platformy. Oprócz tego trzeba wybrać rodzaj konta który kosztuje 20 zł miesięcznie. Czyli minimalnie to 30 zł miesięcznie. Można również wykorzystać kod promocyjny, który zniesie pierwszy miesciąc np. do 0 i konto PRO z rodzicem czy uczniem za 10 zł miesięcznie łącznie, co daje 50 zł zniżki. Kody będą się pokazywać okazjonalnie i mieć różne opcje.

Tak. Użytkownicy posiadający konta PRO i MAKS mogą zakładać swoje grupy. Są trzy rodzaje grup:

 • Publiczne
 • Prywatne
 • Ukryte

Nie. Istnieją bardzo dobre platformy z materiałami do nauki, jak np. Centrum Nauczania Domowego, czy Szkoła w Chmurze. Ziomalka skupia się na życiu społecznym, nawiązywaniu nowych znajomości, szukaniu innych osób z takimi samymi zainteresowaniami, współpracy i wsparciu dzieci na nauczaniu domowym.

Ziomalka za to będzie organizować warsztaty dla dzieci i rodziców. Również będzie się pojawiać blog o różnej tematyce.

Tak. Platforma ma wbudowany system pisania wiadomości prywatnych i grupowych. Róznież jest możliwość wykorzystania darmowego narzędzia jit.si do przeprowadzania grupowych rozmów wideo.

Platforma startuje i nie ma jeszcze swojego biura fizycznego, bo takiego nie potrzebuje na dzień dzisiejszy. Z czasem pewnie się pojawi. Ziomalka jest prowadzona przez założyciela, którym jest Norbert Michnowski. Ziomalka nie ma innych udziałowców.

Tak! Wręcz powinni. Główną ideą Ziomalki jest, żeby dzieci i rodzice nawiązywali nowe znajomości z całego świata.

Zapisz się na newsletter i zdobądź kod promocyjny!